Projekt współfinansowany
w ramach programu Unii Europejskiej — Kreatywna Europa
Diego Maradona

Diego Maradona

Finał niezwykłej trylogii nagrodzonego Oscarem reżysera filmów „Amy” i „Senna” – ostatnia część fascynującej opowieści o ikonach popkultury, sławie i fatum.

Młody, niezwykle utalentowany chłopak zostaje ściągnięty do włoskiego klubu Napoli. Trafia w sam środek neapolitańskiego kotła: mafijnych rozgrywek, sukcesów, uwielbienia i skandali. Jego geniusz i charyzma wkrótce robią z Napoli najlepszą drużynę świata. W mieście, w którym piłka to religia, Maradona staje się świętym. Na boisku dokonuje cudów, ale gdy gasną światła, wszystko wymyka się spod kontroli. Diego nie potrafi udźwignąć swojej sławy, a miasto, które zrobiło z niego boga, z dnia na dzień staje się jego przekleństwem.

Głosy prasy

„Porywające spojrzenie na epicką podróż, jaką jest życie Diego Maradony”.

Eric Kohn, Indiewire

„Pełna euforii i tragizmu opowieść o herosie ze skazą”.

Peter Bradshaw, The Guardian

„Hipnotyzujący jak talent Diego i emocjonujący jak jego życie. Nie można było wymarzyć sobie lepszego finału trylogii Asifa Kapadii. Fascynujący portret niezrozumiałej przez masy ikony”.

Phil de Semlyen, Time Out

„Odważny i zapierający dech w piersiach film o sławie, geniuszu i kłopotach, które niosą one za sobą. Dokument pełen elektryzujących niespodzianek”.

Danny Leigh, Financial Times

Reżyseria

Asif Kapadia

Obsada
No items found.
Więcej