Projekt współfinansowany
w ramach programu Unii Europejskiej — Kreatywna Europa

Dogman

Rewelacja Festiwalu w Cannes, Złota Palma dla najlepszego aktora! Skąpane w deszczu i kokainie włoskie miasteczko i opowieść o małym, wielkim człowieku — psim fryzjerze, który musi się odgryźć.

Mieszkańcy włoskiego miasteczka wiedzą, że Marcello, miejscowy psi fryzjer, nie skrzywdziłby nawet muchy. Niepozorny, ale lubiany przez wszystkich, dzieli swój czas między pracę, wychowywanie córki i okazjonalny handel kokainą. Z powodzeniem unika kłopotów, przynajmniej dopóki nie pojawia się Simone – trzęsący całą okolicą, wiecznie naćpany osiłek. Kiedy po raz kolejny bezwzględnie wykorzysta naiwność Marcella, psi fryzjer będzie musiał się odgryźć.

Głosy prasy:

Zostawia widza w bezradnym podziwie.

Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza

Garrone stworzył na ekranie fascynujący świat.

Anna Tatarska, Onet.pl

Rewelacja z Cannes (…). Takiego bohatera jak Marcello kino kocha najbardziej. Ekscentryczny, pełen sprzeczności, z niejasno ustawionymi priorytetami.

Artur Zaborski, Vogue.pl

Znakomite kino. Mistrzowska forma Matteo Garrone.

Karol Owczarek, K-Mag

Ten film ma ekstremalnie mocne ugryzienie.

Peter Bradshaw, The Guardian

Trzyma w napięciu, a jednocześnie znajduje miejsce na poczucie humoru (…). Obezwładniające doświadczenie filmowe; ten przerażająco prawdziwy portret dobrego człowieka kuszonego przez diabła sprawi, że widzowie będą kurczowo ściskać poręcz fotela!”.

Deborah Young, The Hollywood Reporter


Reżyseria

Matteo Garrone

Obsada

Marcello Fonte
Edoardo Pesce
Alida Baldari Calabria

No items found.
Więcej