Projekt współfinansowany
w ramach programu Unii Europejskiej — Kreatywna Europa
The Old Man & The Gun

Gentleman z rewolwerem

Komedia, romans i… napady na banki! Kiedy masz tak zabójczy styl, nie musisz sięgać po broń! Robert Redford w opowieści o najbardziej czarującym złodzieju w historii, który nawet rabując banki, nigdy nie zapominał o byciu prawdziwym gentlemanem.

To wydarzyło się mniej więcej naprawdę. Forrest Tucker wiódł bardzo uporządkowane życie. W równie bezczelny, co sympatyczny sposób rabował banki, a kiedy czasem powinęła mu się noga i trafiał za kratki, uciekał z więzienia tylko po to, by dokonywać kolejnych napadów. Dopiero gdy spotkał na swej drodze wyjątkową kobietę, znalazł powód, by się ustatkować i schować swój rewolwer gdzieś na dno szuflady. Jednak mając siedemdziesiątkę na karku trudno jest zrezygnować ze starych przyzwyczajeń. Kiedy nadarzy się okazja, by zrobić ostatni skok, Tucker będzie musiał odłożyć planowanie emerytury na później.

Głosy prasy

Nikt nie chce, żeby tacy kolesie, jak Redford i Tucker przechodzili na emeryturę, ale skoro już muszą, to niech robią to z taką klasą, jak w Gentlemanie z rewolwerem!”.

Peter Debruge, Variety

Robert Redford nie mógł sobie wymarzyć lepszego zakończenia aktorskiej kariery. Ale ten film jest tak dobry, że pozostaje mieć nadzieję, że to jeszcze wcale nie koniec.

Gregory Ellwood, The Playlist

Robert Redford pozostawia swoim fanom cudowny ostatni prezent, którym wywoła na ich twarzach uśmiech.

Chris Nashawaty, Entertainment Weekly

Wspaniały hołd dla wielkiego aktora.

Eric Kohn, Indiewire

Reżyseria

David Lowery

Obsada

Robert Redford
Sissy Spacek
Casey Affleck
Tom Waits
Danny Glover
Elisabeth Moss

No items found.
Więcej