Projekt współfinansowany
w ramach programu Unii Europejskiej — Kreatywna Europa
Gloria Bell

Gloria Bell


Olśniewająca Julianne Moore w filmie nagrodzonego Oscarem Sebastiána Lelio. „Gloria Bell” to szczera, zabawna i wzruszająca słodko-gorzka opowieść o współczesnej kobiecie, która zaraża radością życia.

Gloria żyje pełnią życia, a przynajmniej każdego dnia bardzo się stara. Jej dorosłe dzieci mają dla niej coraz mniej czasu, a były mąż znajduje młodszą partnerkę, ale Gloria ciągle liczy na to, że w jej życiu pojawią się jeszcze fajerwerki. Kiedy w jednym z klubów nocnych poznaje Arnolda, nowy romans rozbudza w niej nadzieje na przyszłość. I choć życie trzyma w zanadrzu jeszcze niejedną niespodziankę, to Gloria nie zamierza obrażać się na swój los.

Głosy prasy

Julianne Moore gra zabawną, niepokornie optymistyczną rozwódkę, która robi wszystko, co w jej mocy, by poradzić sobie z codziennymi dramatami wieku średniego. Mieszka w skromnym mieszkaniu, wracając z nudnej pracy śpiewa głośno "Total Eclipse of the Heart" Bonnie Tyler w swoim poobijanym samochodzie, idzie na miasto sama potańczyć. (...) Geniusz Moore polega na tym, z jaką wiarygodnością i cierpliwością aktorka wypełnia przestrzenie zwykłego życia.

Julie Bloom, The New York Times

Po obejrzeniu Glorii Bell chce się śpiewać i tańczyć. Smakować życie
i, jak główna bohaterka, zawalczyć o swoje szczęście.

Małgorzata Czop, Movieway

Jeden z najwspanialszych kobiecych filmów XXI wieku.

Peter Debruge, Variety

Reżyseria

Sebastián Lelio

Obsada

Julianne Moore
John Turturro
Caren Pistorius

No items found.
Więcej