Projekt współfinansowany
w ramach programu Unii Europejskiej — Kreatywna Europa

Green Book

Wielki zwycięzca Oscarów – trzy statuetki, w tym dla Najlepszego Filmu! Mahershala Ali jako wybitny muzyk i Viggo Mortensen w roli jego włosko-amerykańskiego szofera w obsypanej nagrodami historii niezwykłej przyjaźni, którą pokochali widzowie na całym świecie.

Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.

Głosy prasy

To film skazany na miłość widowni: przezabawny, roztapiający serducho, z fenomenalną rolą Viggo Mortensena.

Łukasz Muszyński, Filmweb

Viggo Mortensen jest genialny w roli Lipa. Z Mahershalą Alim tworzą świetnie naoliwiony i wiarygodny duet. Peter Farrelly wchodzi na nowe terytorium, a porusza się po nim jak weteran, nie tracącjednak świeżości. I figlarności – bo humor to sekretny składnik Green Booka. Film szczerze wzrusza, choć dotyka tematów, które chętnie zamykamy w ironicznej klatce: dobroć, życzliwość, przyjaźń. To antidotum na plagę cynizmu.

Anna Tatarska, Vogue

Mądry, piękny i prawdziwy film. Niech dostanie wszystkie możliwe Oscary!.

Anna Luboń, Elle

Humor i aktorski duet najwyższych lotów!.

Krzysztof Tragarz, noizz.pl

Cudowna wyprawa z Viggo Mortensem i Mahershalą Alim, której długo nie zapomnicie.

Ale Russian, People

Wyśmienicie zagrany Green Book już stał się nowym klasykiem, do którego będziemy ciągle wracać.

Brian Truitt, USA Today

Reżyseria

Peter Farrelly

Obsada

Viggo Mortensen
Mahershala Ali
Linda Cardellini

No items found.
Więcej