Projekt współfinansowany
w ramach programu Unii Europejskiej — Kreatywna Europa
I, Daniel Blake

Ja, Daniel Blake

Złota Palma Cannes 2016. Zabawne, poruszające i chwytające za serce dzieło Kena Loacha, jednego z najważniejszych reżyserów europejskiego kina.

Uhonorowana najważniejszą nagrodą festiwalu w Cannes niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o zasiłek, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań, jakim muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwą przyjaźń.

Głosy prasy

W tym oszczędnie zarysowanym filmie, bez jednej zbędnej sceny i pełnym chaplinowskiego humoru, udało się Loachowi uniknąć dwóch pułapek popełnianych w filmach o biednych ludziach. Pierwsza – to litość. Druga – nienawiść.

Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza

Ludzie pokochają film Loacha, jestem tego pewien. Dlaczego? Bo wszyscy, mniej lub bardziej, przechodziliśmy przez nonsensy, których na naszych oczach doświadcza główny bohater.

Miłosz Drewniak, film.org.pl

Wwierca się w duszę i sprawia, że całkowicie wierzymy w tych ludzi stojących przed nami w taki sposób, jak Ken Loach i aktorzy ich sobie wyobrazili. Kiedy film dobiega końca, czujemy, że zostaniemy z nimi na dłużej.

Owen Gleiberman, Variety

Wciągająca opowieść z dawkami śmiechu, łez, emocji, bystrości, triumfu, ale przede wszystkim dobroci.

Nicola Grozdanovic, The Playlist


Reżyseria

Ken Loach

Obsada

Dave Johns
Hayley Squires
Dylan McKiernan

No items found.
Więcej