Projekt współfinansowany
w ramach programu Unii Europejskiej — Kreatywna Europa
A Girl Walks Home Alone at NIght

O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu

Hipnotyczna i cudownie oryginalna love story o dwóch pokrewnych duszach – samotnej, nieśmiałej wampirzycy i przystojnym śmiertelniku, których drogi krzyżują się w ciemnym zaułku Bad City. Czarno-białe gatunkowe szaleństwo i najpiękniejszy film o wampirach, jaki kiedykolwiek powstał.

Kiedy w zepsutym do szpiku kości Bad City piękna i samotna wampirzyca spotyka jedynego uczciwego mężczyznę w mieście, staje się jasne, że nic już nigdy nie będzie takie samo. Ale czy w miejscu, gdzie przestępczość, narkotyki i prostytucja są na porządku dziennym, może narodzić się prawdziwa miłość? I czy szlachetna krwiopijczyni, która nocami na deskorolce w tradycyjnym irańskim czadorze wymierza sprawiedliwość w zdegenerowanym mieście, odnajdzie szczęście u boku przystojnego śmiertelnika?

Głosy prasy

Urzekający w swej cudownej dziwności, ale też wzbudzający prawdziwe emocje, takie jak samotność i poczucie uwięzienia w ślepym zaułku miasta i samego życia. W efekcie w tym wspaniałym, nastrojowym filmie bardziej liczą się atmosfera i emocje niż sama historia, która jednak wcale na tym nie traci”.

Boyd van Hoeij, The Hollywood Reporter

„Fantastyczny koktajl gatunkowy przywodzący na myśl wczesne filmy Jarmuscha. Doskonały!”

Eric Kohn, IndieWire

Świetny debiut Any Lily Amirpour to przebiegły, zalotny romans wampirzycy i śmiertelnika, którego akcja rozgrywa się w wyobrażonym świecie irańskiego podziemia”.

Guy Lodge, Variety

Reżyseria

Ana Lily Amirpour

Obsada

Sheila Vand
Arash Marandi
Dominic Rains

No items found.
Więcej