Projekt współfinansowany
w ramach programu Unii Europejskiej — Kreatywna Europa
The Kindergarten Teacher

Przedszkolanka

Znakomite recenzje, zachwyty publiczności, nagroda na festiwalu Sundance, a przede wszystkim fenomenalna rola Maggie Gyllenhaal.

Lisa ma szczęśliwą rodzinę, pracę, którą lubi i ładny dom na przedmieściach Nowego Jorku, ale tak naprawdę od zawsze chciała być artystką. Kiedy przypadkiem odkrywa geniusz poetycki swojego pięcioletniego ucznia, postanawia zrobić wszystko, aby nie został zmarnowany. Wiara, że chłopiec, w przeciwieństwie do niej, ma szansę zostać wybitnym twórcą, zamienia się w niebezpieczną obsesję.

Głosy prasy:

Niepokojące spojrzenie na zachwyt poezją z fenomenalną rolą Gyllenhaal. Nic nie jest tutaj powiedziane wprost, reżyserka znakomicie operuje obrazem, unikając dosłownych odpowiedzi, a Gyllenhaal miesza w swojej grze tak znakomicie paranoję ze współczuciem, że aparat poznawczy widza szaleje

Radosław Pisula, film.org.pl

Życiowa rola Maggie Gyllenhaal!.

Paweł Mossakowski, Gazeta Wyborcza

Ten film należy do olśniewającej Maggie Gyllenhaal, która gra kobietę jednocześnie nieodgadnioną i taką, w której możemy czytać, jak w otwartej księdze. (…) Przedszkolanka to wołanie o poezję w świecie, który już nie umie jej usłyszeć

David Rooney, The Hollywood Reporter

Zrealizowany z ogromną wrażliwością, cudownie błyskotliwy. To chyba jedyny film o poezji z zakończeniem godnym rasowego thrillera!.

Jordan Hoffman, The Guardian

Przewrotny, inteligentny film. Zdecydowanie najlepsza rola w karierze Maggie Gyllenhaal.

David Ehrlich, Indiewire

Reżyseria

Sarah Colangelo

Obsada

Maggie Gyllenhaal
Gael García Bernal

No items found.
Więcej