Projekt współfinansowany
w ramach programu Unii Europejskiej — Kreatywna Europa
Le otto montagne

Osiem gór

Najnowszy film reżysera hitu „Mój piękny syn”. Trzydziestoletni Pietro porzuca zatłoczone miasto i rusza w podróż w dzikie niepoznane włoskie Alpy, aby odnaleźć siebie.

Trzydziestoletni Pietro decyduje się zostawić za sobą życie dużego miasta i wyjechać w góry. Nie odnajduje się w swoim dotychczasowym, pełnym zgiełku życiu, chociaż sam nie potrafi określić czego mu brakuje. Prawdziwie wolny i szczęśliwy czuł się jedynie w dzikich Alpach, gdzie spędzał w dzieciństwie każde lato. Zaszczepiona w nim miłość do gór i odkrywania nowych ścieżek każe mu wyruszyć w świat, w którym nowe znajomości i stare przyjaźnie staną się ścieżką do odnalezienia siebie.

„Osiem gór”, najnowszy film twórcy „Mojego pięknego syna”, to ekranizacja bestsellerowej powieść Paulo Cognettiego. Jednak sercem opowieści jest uchwycona z wrażliwością obrazów Terrence'a Malicka relacja człowieka z przepiękną, majestatyczną i nieposkromioną naturą. Zdjęciom inspirowanym „Into the Wild” udało się oddać zarówno monumentalną, magnetyczną siłę gór, jak ich intymną stronę, gdzie kolejne kroki, milczenie, czas i właściwa miara to sposób na życie. „Osiem gór” to wyjątkowa opowieść o odkrywaniu siebie, naturze i miłości – platonicznej, ale mocniejszej niż jakakolwiek skała, na którą można by się wspiąć.

POKAZY PRZEDPREMIEROWE

KATOWICE

Kino Światowid

25.03 (sobota) godz. 20:00

[KUP BILET]

KRAKÓW

Kino Pod Baranami

25.03 (sobota) godz. 18:00

[KUP BILET]

POZNAŃ

Kino Muza

26.03 (niedziela) godz. 16:00

[KUP BILET]

WARSZAWA

Kinoteka

25.03 (sobota) godz. 20:30

[KUP BILET]

Reżyseria

Felix van Groeningen

Charlotte Vandermeersch

Obsada

Alessandro Borghi

Luca Marinelli

Elena Lietti

No items found.
Więcej